На Донбасі завжди було пекло: боєць “Айдара” пояснив різницю боїв під Києвом та Донецьком

Битва за Донбас відрізняється від битв за Київ чи Харків, які відбулися під час повномасштабної російсько-української війни та стали переможними для України, оскільки за останні 8 років окупації частини українських територій там налагодили контрольований тил.

Про відмінності між битвами в різних регіонах України розповів для Апостроф TV колишній командир взводу батальйону “Айдар”, голова Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Потрібно розуміти, що на Донбасі не зараз сталося загострення, там весь цей час було пекло. Саме на Донбасі весь цей час війна була зовсім іншою, ніж, наприклад, під Києвом або навіть у важких боях під Харковом, і зовсім інший, ніж на півдні України”, – наголосив він.

За його словами, російські окупанти застосовують іншу тактику. До того ж перемога України на півночі відбулася завдяки тому, що ворог глибоко зайшов на контрольовані ЗСУ території, але не зміг там закріпитися. Тоді українці вдарили по їхніх тилах, знищували окупантів та їхню техніку до того часу, доки росіяни не усвідомили, єдиний шанс зберегти хоча б частину техніки та людей – це швидко їх вивезти звідси.

“На Донбасі картина навіть чисто географічно інша. Там ми не можемо працювати на ворожих тилах, тому що за лінією розмежування, яка там є останні вісім років, вони мають повністю контрольований тил з усім логістичним забезпеченням. Тобто ми там можемо діяти лише на передові ворожі підрозділи, які нас наступають, але нічого не можемо заподіяти тилу. Це перша принципова відмінність”, – пояснив Євген Дикий.

Ще однією суттєвою відмінністю є тактика росіян – знищувати все, не залишати нічого живого чи вцілілого. Російські окупанти мають установку брати населені пункти, навіть якщо вони стали пусткою через їхні нелюдські дії.

“А далі – відмінність тактики, яку ворог там застосовує як мінімум з того часу, як вони пішли з півночі України. Справа в тому, що вже давно росіяни на Донбасі прийняли собі таку установку: вони більше не намагаються брати населені пункти Донбасу цілими. Вони поставили собі за мету взяти територію, навіть якщо на ній просто нічого не залишається: жодної споруди, жодної живої людини”, – сказав екскомандир взводу батальйону “Айдар”.Comments are Closed